talebzadeh
04 بهمن 1401 - 16:17

درخواست 41 نماینده کویتی برای تحریم سوئد

نمایندگان پارلمان کویت در واکنش به اهانت به قرآن کریم در سوئد خواستار تحریم این کشور شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۴۱ نماینده پارلمان کویت اقدام «راسموس پالودان» رهبر حزب دانمارکی اسلام‌ستیز و افراطی «استرام کورس» مبنی بر  سوزاندن قرآن کریم مقابل سفارت ترکیه در استکهلم پایتخت سوئد را محکوم کردند.

۴۱ نماینده پارلمان کویت امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام اهانت‌آمیز پالودان، گفتند که این حادثه هر از چند گاهی با موافقت دولت‌ها تکرار می‌شود که بر خلاف قوانین و معاهدات بین‌المللی است.

این نمایندگان با اشاره به اینکه چنین اقداماتی احساسات مسلمانان در سراسر جهان را جریحه‌دار می‌کند، موضع دولت سوئد مبنی بر اعطای مجوز برای سوزاندن قرآن کریم مقابل سفارت ترکیه در استکهلم را محکوم کردند.

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، نمایندگان پارلمان کویت همچنین از تمامی پارلمان‌های جهان خواستند تا دولت سوئد و تمامی دولت‌هایی که اصول مسلمانان را محترم نمی‌شمارند، تحریم کنند.

این نمایندگان همچنین تأکید کردند: «این اقدامات هرگز ذره‌ای از حرمت قرآن در دل انسان‌ها نمی‌کاهد».

روز شنبه «راسموس پالودان» رهبر حزب دانمارکی اسلام‌ستیز و افراطی «استرام کورس» در اقدامی اهانت‌آمیز اقدام به سوزاندن قرآن کریم مقابل سفارت ترکیه در استکهلم پایتخت سوئد کرد و نیروهای پلیس این کشور نیز از او حمایت کردند.

در همین ارتباط شبکه روسی راشاتودی گزارش کرد که پالودان از پلیس سوئد مجوز دریافت کرده بود تا در جریان تظاهرات برنامه‌ریزی شده 21 ژانویه (اول بهمن‌ ماه) مقابل سفارتخانه ترکیه در استکهلم، قرآن کریم را در اقدامی اهانت‌آمیز بسوزاند.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 995491